شرکت مدل سازان نرم افزار (مسنا)

نگاهی نو، راهی نو، آینده ای پیش رو

شرکت مدل سازان نرم افزار (مسنا)

نگاهی نو، راهی نو، آینده ای پیش رو

شرکت مدل سازان نرم افزار  (مسنا)

شرکت مدل سازان نرم افزار
ارائه راه حلهای پردازش ابری
ارائه راه حلهای مبتنی بر تبلت و گوشی های هوشمند
تولید نرم افزار های تحت وب
طراحی و تولید سرویسهای نرم افزاری (SAAS)
----
از سایت شرکت بازدید کنید www.masna-soft.ir

۳ مطلب در آذر ۱۳۹۴ ثبت شده است

سازگاری Visual Studio مایکروسافت با لینوکس

منبع: دنیای اقتصاد

«مایکروسافت، لینوکس را دوست دارد». این پیغام کنونی «ساتیا نادلا» مدیرعامل شرکت مایکروسافت است و تا اندازه ‏ای می‏توان گفت که این پیغام درست است. اگر یکی از توسعه‏ دهندگان لینوکس هستید، مایکروسافت از شما می‏خواهد نرم ‏افزار Visual Studio را استفاده کنید و پلت‌فرم لینوکس را روی سرویس پردازش ابری Azure به کار بگیرید. مایکروسافت ارتباط مشابهی با شرکت Red Hat به‌عنوان یکی دیگر از توسعه‏ دهندگان لینوکس برقرار کرده است.
 
غول نرم ‏افزاری جهان در کنفرانس Microsoft Connect 2015 خبرهای خوبی را به اطلاع توسعه‏ دهندگان لینوکس رساند. در این کنفرانس گفته شد نرم‏ افزار Visual Studio می‏تواند مورد استفاده قرار گیرد تا به کمک آن از راه دور ابزارهای کاربردی مبتنی بر لینوکس با استفاده از سیستم GDB‏ اجرا شوند. سیستم ویرایشگر Visual Studio Code که مایکروسافت اوایل سال‌جاری میلادی برای لینوکس عرضه کرد نیز متن‏ باز شده است.  نرم ‏افزار Visual Studio 2015 قابلیت جدیدی را شامل می‏شود که ابزارهای کاربردی لینوکس را گردآوری می‏کند. شرکت مایکروسافت از هم ‏اکنون این قابلیت را ارتقا داده و یک پیش‏ نمایش از Visual Studio عرضه کرده است که به شما امکان می‏دهد از داخل نرم‏ افزار Visual Studio بتوانید تمام مشکلات مربوط به ابزارهای لینوکس را شناسایی کنید. این نرم‏ افزار از سیستم GDB‏ یا GNU Project Debugger استفاده می‏کند.

  • شرکت مدل سازان نرم افزار (مسنا)

ایتنا - در سال 2019 میلادی 56 درصد از فضاهای کاری مبتنی بر خدمات پردازش ابری با نرم‌افزارهای SaaS فعالیت می‌کنند.

مرکز تحقیقاتی Forrester در جدیدترین گزارش خود توضیح داد سال ۲۰۱۳ میلادی ۱۱ درصد از سازمان‌های جهان نرم‌افزارهای-به‌عنوان-خدمات (SaaS) را در سیستم داخلی خود مورد استفاده قرار می‌دادند که پیش‌بینی می‌شود این رقم طی دو سال بعد از آن رشد سالانه ۳۰ درصدی را تجربه کرده باشد.

به گزارش ایتنا از رایورز به نقل از زد.دی.نت، در گزارش این مرکز تحقیقاتی گفته شد: «افزایش سرعت سازگاری سازمان‌ها با نرم‌افزارهای SaaS به دلیل این است که کسب و کارهای جهانی به خوبی می‌دانند که تنها به کمک نرم‌افزارها می‌توانند به نیازهای روزافزون خود پاسخ دهند. امروزه تقریبا سازمان‌ها در همه بخش‌های صنعتی نرم‌افزارهای SaaS را مورد استفاده قرار می‌دهند و این فرآیند باعث شده است تا محبوبیت آنها از نرم‌افزارهای سنتی و پیش‌فرض بیشتر شود.»

مرکز تحقیقاتی Forrester اعلام کرد در حال حاضر ۱۰ درصد سازمان‌ها برای پشتیبانی از نرم‌افزارهای SaaS هزینه پرداخت می‌کنند که پیش‌بینی می‌شود ظرف یک دهه آتی این رقم به بیش از ۷۰ درصد افزایش یابد.

باید توجه داشت افزایش محبوبیت خدمات پردازش ابری مهم‌ترین مسئله‌ای است که باعث شده میزان انگیزه سازمان‌ها برای استفاده از نرم‌افزارهای SaaS افزایش یابد.

کارشناسان پیش‌بینی کرده‌اند در سال ۲۰۱۹ میلادی ۵۶ درصد از فضاهای کاری مبتنی بر خدمات پردازش ابری با نرم‌افزارهای SaaS فعالیت می‌کنند که این رقم برای سال ۲۰۱۴ میلادی حدود ۴۵ درصد گزارش شد.  • شرکت مدل سازان نرم افزار (مسنا)

نرم افزار در مدل SAAS همیشه و به هر میزان می تواند موجود باشد!

برای هر نمونه از مصنوعات دست ساخته بشری محدودیت­هایی می توان تصور نمود. تعداد موجودی یکی از این انواع محدودیت­ها است. به طوریکه مشتری هایی که دیر تر یه محل توزیع محصول می­رسند یا اینکه دیرتر از تولید محصول مطلع می­شوند ممکن است زمانی برسند که تعداد محصولات تولیدی به اتمام رسیده باشد و از دستیابی به آن محصول محروم شوند. (مثال بارز آن دیر رسیدن نگارنده به صف وامهای خودرو بود که اخیراً اتفاق افتاد!!)

این محدودیت در رابطه با نرم­ افزار هم به نوعی وجود دارد. برخی نرم ­افزارها در قالب رسانه ­ای مثل CD تولید و توزیع می­شوند. برخی نرم افزارها نیاز به تیم آموزش و پشتیبانی دارند که محدودیت این منابع باعث بروز محدویت می شود.

نسبت به سایر صنایع، نرم افزار بالاخص آنهایی که از طریق فایل و انتقال فایل قابل عرضه هستند از این محدودیت کمتر برخوردار هستند و می توانند بر چالش این محدویت غلبه کنند. هر چند که نرم افزاری که به صورت کپی فایل در دسترس باشد شاید از جنبه تجاری قابل خدشه باشد.

SAAS که به عنوان مدل جدید توزیع نرم افزار مطرح شده است بدون اینکه از جنبه تجاری قابل خدشه باشد می­تواند کاملاً از این مزیت برخوردار و از این محدودیت مبرا باشد. در این مدل نرم ­افزار با درخواست خریدار بر روی سرور نصب و از طریق لینکهایی در فضای وب قابل استفاده می­شود. محدودیت سرور و ذخیره ­سازی توسط سامانه­ های نرم افزاری واسط (PAAS-IAAS) مدیریت می شوند. لذا محصول نرم افزار در این مدل به میزان مورد استفاده و در طول شبانه روز همواره موجود است و در طرح توسعه می توان حداکثر نیاز را به صورت کاملا قابل توسعه ملاحظه کرد. 

  • شرکت مدل سازان نرم افزار (مسنا)